CategoriesKasulik

Raamat Vihmaussid – Kuidas suurendada mullaviljakust kümneid kordi vihmaussitõu “Staratel” (“Kullaotsija”) abil

(AUTORILT) Austatud maaharijad! Kui te tahate taastada mullaviljakuse ja suurendada seda viis kuni kümme korda ning kasvatada ökoloogiliselt puhaste toidu- ja söödaviljade erakordselt suuri saake, siis tuleb teil omandada põldude, aedade ning aiamaade kõige tõhusama ja odavama väetise biohuumuse valmistamise tehnoloogia.


Mullaviljakuse loovad pinnases elutsevad mikroobid ja ussid, keda aga on palju aastaid kestnud mineraalväetiste ja keemiliste taimekaitsevahendite kasutamisega massiliselt hävitatud. Muld on lahjaks jäänud ega anna enam suuri saake. Niisugusel pinnasel kasvatatud toidu- ja söödataimed ohustavad kõiki tarbijaid. Järsult on halvenenud mitte ainult loomade, vaid ka inimeste tervis: ilma hälveteta sünnib Venemaal ainult viis last sajast. See tähendab venelaste tulevaste põlvkondade katastroofi: halvast seemnest ei sünni terveid järglasi. Katastroofi ulatus laieneb ühest põlvkonnast teise, kui meie, põllutoodangu kasvatajad, ei muuda mullaviljakuse suurendamise tehnoloogiat – kui me ei loobu mulla kemikaalidega küllastamisest ega alusta selle bioloogilist taassündi.


Mullaviljakuse taasloomise bioloogiline tehnoloogia on üks loomulikest bioloogiliste süsteemide tehnoloogiatest, mille loodus ise on loonud Maa kõikide eluvormide hüvanguks.


Bioloogiateadurid on viimase 40 aasta jooksul tuvastanud, et vihmaussid – kõige ürgsemad maaharijad, mulla loojad ja selle viljakuse taastekitajad – tagavad meie tervise ja heaolu. Just nende elutegevuse tulemusena muudetakse huumuseks kõik mulluste taimede juured ja kõrrejäänused, aasa- ja stepirohud ning metsakõdu. Neisse vegetatsiooni ajal kogunenud toitained, vitamiinid, fermendid ja mineraalühendid, mille taimed on sügavamalt ammutanud, satuvad nõnda tagasi mulda. Niisugune ringkäik muudab mulla aastast aastasse üha viljakamaks. Ent see protsess toimub aeglaselt: mullaviljakuse taastamine on sama mis lehma üleskasvatamine – vaja läheb hoolitsust ja aega. Mulda on vaja samuti hästi toita nagu lehma, sest vastasel juhul ei saa leiba ega piima. Kui aga mullas pole enam usse, siis mullaviljakus ei taastu. Taas külvatakse põllule keemilisi väetisi.


Kas oleks võimalik kiirendada mullaviljakuse taastumist? Jah! On võimalik! On selgunud, et vihmausse saab kergesti kodustada, nii et nad töötlevad usinasti mitmesuguseid orgaanilisi jäätmeid suurepäraseks huumusväetiseks (biohuumuseks, ussikompostiks), mis on sõna otseses mõttes mullaravim ja taimede leib. Kõigepealt aga on vaja kõik orgaanilised jäätmed (sõnnik, põhk, rohi, samuti köögi- ja aiajäätmed jne) kompostida. Alles komposti saab kasutada usside kultiveerimiseks (paljundamiseks) ja biohuumuse saamiseks. See taastab tõhusalt mullaviljakuse. On tuvastatud, et sajandikhektarile puistatud tonn biohuumust, suurendab köögiviljade (kartuli, porgandi, peedi, kurgi, tomati, kapsa) aastasaaki 1400 kuni 1800 kilogrammi võrra, teraviljade oma 100 kuni 200 kg. Peamine on aga see, et kogu niisugusel mullal kasvatatud saak on bioloogiliselt puhas (selles puuduvad nitraadid ja nitritid, pestitsiidid ning raskemetallid). Seetõttu on see kasulik kõikidele tarbijatele, eriti aga rasedatele naistele, rinnaga toitvatele emadele ja väikelastele.


Austatud maaharijad, mõtelge iseenda, aga ka praeguste ja tulevaste põlvkondade tervisele. Kirjeldatav biotehnoloogia kaitseb teid paljude haiguste, hädade ja laostumise eest.


Autor tänab avatud aktsiaseltsi PIK peadirektor Sergei Koninit asjaliku suhtumise eest, millega ta aitas realiseerida idee luua ja organiseerida programmi Grin-PIK raames “rohelise revolutsiooni” tootmiskompleks, aretamaks tehnoloogiliselt rakendatavaid vihmausse eesmärgiga töödelda loomakasvatuskomplekside sõnnik põldude ja aedade väetamiseks kasutatavaks biohuumuseks. Ta on pälvinud tänu sellegi eest, et mõistis vajadust osutada metoodilist abi Vladimiri oblasti põllumajandustootjatele, kes juurutasid oma majandis orgaanilise (alternatiivse maaviljeluse), ning rahastas käesoleva raamatu kirjastamist.

Autor tänab oma kolleege Igor Titovi ja Jevgeni Iljini, kes abistasid teda selle raamatu kirjutamisel

Loe raamatut Vihmaussid – Kuidas suurendada mullaviljakust kümneid kordi vihmaussitõu “Staratel” (“Kullaotsija”) abil